Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

DEFRO - Čisté teplo

Důvěřujte firmě s mnohaletými zkušenostmi

Při výběru kotle na pevná paliva je důležité věnovat pozornost doprovodným informacím k zařízení?

Pokud je uvedena třída, je nutné zkontrolovat, podle které normy byla udělena – aktuálně platné nebo předchozí. Je dobré si všimnout, zda jsou informace kompletní, tj. zda se týkají jak účinnosti a emisí, a co je nejdůležitější, zda byl certifikát udělen jednotkou s akreditací PCA. Občas se stane, že někteří výrobci zadají laboratořím provedení testů, které tuto akreditaci nemají, a v takovém případě je certifikát neplatný.

Co znamenají jednotlivé třídy v klasifikaci kotlů na tuhá paliva?

Třída 3 podle předchozí normy stanovené v roce 2002 byla nejvyšší třídou, zatímco v současnosti je nejnižší. Do této kategorie spadá většina v současné době vyráběných kotle s automatickým podavačem a jen málo kotlů s plněným spalováním, mezi kterými převažují kotle s dolním spalováním. Z technických důvodů kotle s plněným spalováním horní části nejsou schopny splnit emisní požadavky.

Třída 4, zavedená normou z roku 2012, je střední třídou. S malým nákladem a drobnými úpravami v konstrukci výměníku tepla automatické kotle na uhlí splňují emisní a energetické požadavky stanovené pro zařízení této třídy.

Defro - Informacje

Co znamená třída 5 v klasifikaci kotlů na tuhá paliva?

Třída 5, také zavedená nově pozměněnou normou PN EN 303-5, je nejvyšší třídou, kde platí nejpřísnější požadavky na emise a účinnost, a dokáží je splnit pouze nejlepší zařízení v Evropě. Kotel splňující třídu 5 je zárukou nejnižší emise CO, prachu a organického uhlíku do atmosféry a vysoké účinnosti, což se mimo jiné projevuje nižším spotřebou paliva. Navíc zařízení této třídy často spadají do programu dotací na nákup kotle. V této třídě dominují zařízení přizpůsobená k spalování biomasy: kotle s pelletovými hořáky a dřevoplynové kotle.

Jak se určuje konkrétní třída kotlů na tuhá paliva?

Třída kotle je udělována na základě testů zařízení, které se zabývají splněním požadavků normy PN EN 303-5:2012. Takový test může provést pouze jednotka, která má aktuální akreditaci Polského centra akreditace (PCA). Potvrzením provedení testů na shodu s normou je certifikát vydaný jednotkou akreditovanou PCA.

Defro - Informacje

Znovu zpracovaná norma PN-EN 303-5:2012 se týká mimo jiné účinnosti a limitních hodnot emisí pro pevná paliva pro kotle s manuálním i automatickým plněním do výkonu 500 kW. Uvnitř ní jsou stanoveny 3 třídy: 3. (nejnižší), 4. a 5. (nejlepší). Aby byl kotel zařazen do určité třídy, musí splňovat požadavky jak na účinnost, tak na limity emisí přiřazené dané třídě.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis