Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

DEFRO - Čisté teplo

Důvěřujte firmě s mnohaletými zkušenostmi

Defro - Informacje

Co je ekodesign?

Tímto pojmem je třeba rozumět směrnici Evropského parlamentu 2009/125/ES, kterou se stanoví obecné zásady pro stanovení požadavků na ekodesign výrobků spojených se spotřebou energie.

Po žárovkách, domácích spotřebičích atd. přichází na řadu topná zařízení. Na některé z nich, jako jsou tepelná čerpadla a plynové kotle, se tento požadavek vztahuje od roku 2015. Topné kotle na tuhá paliva jsou zahrnuty v nařízení Komise EU 2015/1189 ze dne 28. dubna 2015, které bude platit od 1. ledna 2020.

Požadavky na ekodesign

Nabízená zařízení navržená v souladu s požadavky EKODESIGN významně přispějí ke zlepšení kvality ovzduší díky úspoře energie a paliva. Bohužel to také znamená, že některá aktuálně vyráběná zařízení budou muset být vyřazena z prodeje. To platí zejména pro neúčinné kotle s nízkou účinností s nadměrnými emisemi škodlivých látek.

Zařízení uvedená na trh od roku 2020 musí splňovat následující požadavky:

Sezónní energetická účinnost vytápění pro kotle s nominálním tepelným výkonem ≤ 20 kW min. 75%
>20 kW min. 77%
Kotle s ručním plněním Kotle s automatickým plněním
Sezónní emise prachu < 60 mg/m Sezónní emise organických plynných látek < 30 mg/m³ < 20 mg/m³ Sezónní emise oxidu uhelnatého < 700 mg/m³ < 500 mg/m³ Sezónní emise oxidů dusíku < 200 mg/m³ – pro kotle na biomasu < 350 mg/m³ – pro kotle na fosilní paliva

Co znamená sezónní energetická účinnost vytápění / sezónní emise?

V topné sezóně kotel pracuje na jmenovitý výkon jen krátkodobě, po zbytek sezóny pak na snížený výkon. To bylo zohledněno zavedením konceptu sezónních emisí jako váženého průměru emisí odpovídajících jmenovitému výkonu a sníženému výkonu. Problematika sezónní energetické účinnosti vytápění prostor byla řešena obdobným způsobem jako účinnost bez spotřeby elektrické energie.

Kotlík se štítkem

S ekodesignem souvisí ekoznačení. Tato povinnost bude uložena výrobcům zařízení na bázi paliva mnohem dříve, protože od 1. dubna 2017 by měl být každý kotel označen štítkem informujícím o energetické třídě zařízení, známým z jiných výrobků.

DEFRO je připraveno na nadcházející změny – v naší nabídce jsou kotle splňující požadavky EKODESIGNU, což je potvrzeno příslušným certifikátem vydaným akreditovanou laboratoří.
Třída 4, zavedená normou z roku 2012, je střední třída. S malými vynaloženými prostředky a díky drobným úpravám v konstrukci výměníku splňují automatické kotle na uhlí emisní a energetické požadavky pro zařízení této třídy.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis