Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Blog Defro

Rekuperační jednotky – investice do čerstvého vzduchu u vás doma

Čerstvý vzduch v domácnosti je nejen zdravý a osvěžující, znamená také více energie do života! Rekuperační systémy se pohodlně postarají o to, abyste ve svém domově neustále cítili osvěžující atmosféru. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám pomohou zjistit, jak rekuperační jednotky fungují a jak si vybrat tu správnou pro vaše potřeby.

Rekuperační jednotky - co to je a jak to funguje?

Mnozí z nás rádi v zimě větrají přehřáté místnosti a v horkém létě cítí příjemný, chladivý vánek. Ale zároveň neradi vpouštíme do domu zimní, spalinami znečištěný vzduch a v létě hmyz.
Na druhou stranu, odborníci zdůrazňují význam nepřetržité cirkulace vzduchu, neboť s přísunem čerstvého vzduchu jsme zkrátka méně často nemocní. Bohužel, v mnoha budovách tradiční větrací systémy nefungují efektivně.

Robustní rekuperační jednotka je pak ideálním řešením. Takové zařízení zajišťuje nejen účinnou výměnu vzduchu v budově, ale také rekuperaci tepla. Rekuperační jednotky představují moderní způsob nepřetržitého přívodu čerstvého vzduchu do interiéru budovy. Navíc zvyšují pohodlí obyvatel uzavřených místností a zároveň pečuje o jejich zdraví, protože zabraňuje vzniku plísní a hub.

Jak rekuperační jednotky fungují?

Abychom co nejjednodušeji a nejnázorněji popsali princip fungování větrací jednotky, je třeba si uvědomit, že v zimě při větrání místností vypouštíme teplý, ohřátý vzduch ven a zpět přivádíme čerstvý, studený vzduch, který se teprve musí ohřát. Rekuperační jednotky nám dávají větší kontrolu nad systémem větrání v budově a větrání je díky těmto jednotkám energeticky účinnější a efektivnější. Rekuperační jednotka umožňuje ohřívat vzduch přiváděný do místnosti bez použití další energie. Principem jejího fungování je zpětné získávání tepla z větrání, což znamená, že ohřívá vzduch přiváděný do domu teplem z odváděného vzduchu.

Proč zainvestovat do větrání s rekuperací tepla?

Před pořízením rekuperační jednotky je důležité se rozhodnout, zda chcete instalovat celý systém, nebo zda budete používat systém decentralizovaný. V prvním případě bude systém nejúčinnější a nejvhodnější, zatímco jednotlivá zařízení, například nástěnný rekuperátor, budou sloužit pouze k větrání místnosti, ve které jsou instalována. Kromě toho stojí za to věnovat pozornost entalpickému rekuperátoru, který kromě zpětného získávání tepla poskytuje uživatelům také zpětné získávání vlhkosti.

Při výběru rekuperační jednotky je důležité mít na paměti jak typ jednotky, tak její výkon přizpůsobený ploše budovy a počtu osob, které se budou v místnostech nacházet. Může se stát, že nevhodně zvolená rekuperace nebude správně plnit svou funkci. To způsobí, že v místnostech bude dusno. Při výběru větrací jednotky je vhodné věnovat pozornost její účinnosti a zařazení do energetických tříd. Rozsah tříd je od A+ až po G. Mezi významné rozdíly mezi rekuperačními jednotkami patří také to, jak velký hluk vydávají, tj. obtěžující hluk při provozu.

Při nákupu rekuperační jednotky je také důležité věnovat pozornost výměníku tepla, rekuperační schopnosti a a tomu, zda je proudění vzduchu automaticky vyvažováno. Z méně technických věcí je také důležité, zda jsou filtry použité v jednotce snadno dostupné u výrobce a zda jejich výměna nevyžaduje asistenci odborníka. Pokud chcete mít jistotu, že je zařízení správně zvoleno a náhradní díly jsou vždy k dispozici, vyplatí se zajímat se o rekuperace značky DEFRO. Nabídku našich zařízení naleznete zde.

Rekuperační jednotky DEFRO AIR se vyznačují systémem Flow Balancing. Tento systém je klíčem ke snížení nákladů na vytápění a proces proudění vzduchu je automaticky vyrovnáván.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis