Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Blog Defro

Jsou pelety škodlivé?

Pelety jsou praktické a užitečné palivo. Vyrábí se lisováním dřeva, slámy, pilin a často i různých plodin. S rostoucí oblibou vytápění domácností peletami souvisí i vznik mnoha tvrzení týkajících se tohoto paliva. Mnoho lidí se domnívá, že pelety jsou drahé, škodí životnímu prostředí a navíc ohrožují lesy a zvyšují riziko vzniku rakoviny. Naštěstí – jsou to jen nepodložené mýty. Jak vlastně toto palivo ovlivňuje životní prostředí a zdraví? A jedná se o ekonomicky výhodné řešení?

Jsou pelety škodlivé? Pelety jako bezpečné palivo.

Co vlastně je peleta?

Pelety jsou biomasa neboli přírodní palivo. Na trhu jsou k dispozici různé typy. Nejběžnější jsou dřevěné pelety, k dispozici jsou však i další varianty tohoto paliva. Pelety agrotechnického typu se vyrábějí ze slámy nebo sena, pelety ze slunečnicových slupek jsou o něco méně obvyklé, ale stejně účinné. Jedná se o vynikající alternativu k oblíbenějším zdrojům energie, jako je uhlí nebo plyn. Pelety dostupné na trhu se liší cenou, což obecně svědčí o kvalitě výrobku. Aby se vám vytápění domu touto surovinou skutečně vyplatilo, vyplatí se zvolit co nejkvalitnější výrobek. Při nákupu věnujte pozornost především barvě a rozměrům granulátu.

Když se rozhodnete topit peletami, musíte si vybrat nejen konkrétní druh paliva, ale samozřejmě také kotel. Vyplatí se vybrat si kotel, který bude splňovat všechna vaše individuální očekávání. Bezpečným řešením je pořízení kotle na pelety z nabídky značky DEFRO. Tyto kotle v kombinaci s vhodným typem pelet zaručují optimální provoz a díky nim vytápění příliš nezatěžuje rodinný rozpočet.

Pelety a životní prostředí

Peletové kotle vyráběné naší společností splňují všechny přísné emisní normy. Jejich používání nemá negativní vliv na životní prostředí. Péče o ekologii a minimalizace rizika znečištění ovzduší svědčí o společenské odpovědnosti značky DEFRO. Při spalování pelet se do ovzduší uvolňuje pouze velmi malé množství CO₂. To je důležitý krok k omezení tvorby skleníkových jevů.

Jde o obnovitelný zdroj energie. Nejčastěji se surovina získává způsobem šetrným k životnímu prostředí – z dřevního odpadu, nikoli z úmyslně pokácených stromů. Statistiky ukazují, že ve srovnání s často používaným uhlím, pelety uvolňují podstatně méně prachu a vůbec se při nich netvoří škodlivá sloučenina benzopyren. Také dioxiny, které jsou známé jako rakovinotvorné látky, se uvolňují ve výrazně nižší míře než u tradičních druhů paliva.

Jsou pelety zdraví škodlivé?

Spalování pelet neškodí zdraví, ani životnímu prostředí – tedy pokud je zakoupený výrobek kvalitní. Vybraný kotel na pelety by měl být používán v souladu s doporučeními výrobce. Při dodržování bezpečnostních pravidel je riziko otravy oxidem uhelnatým prakticky nulové. Také popel vznikající při spalování je zdravotně nezávadný – lze jej dokonce použít jako přírodní hnojivo.

Pelety jsou ekologickým palivem, které získává stále větší popularitu díky své příznivosti k životnímu prostředí a zdraví. Důležitý je také finanční aspekt. Jedná se o zdroj energie, který není zvláště drahý. Očekává se, že používání tohoto paliva je levnější než běžné vytápění domu plynem nebo elektřinou.

Závěrem, pelety jsou ekologicky šetrný palivo který si získává stále větší oblibu díky tomu, že je šetrné k životnímu prostředí a zdraví. Důležitý je také finanční aspekt. Jedná se o zdroj energie, který zatím nemá extrémně přemrštěnou cenu. Odhaduje se, že je levnější používat toto palivo, než pravidelně vytápět domácnost plynem nebo elektřinou.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis