Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle
D E F R O *

Dochlazovací ventil DBV 2

Max. pracovní tlak: 4 bar (kotel), 6 bar (voda)
Max. teplota: 110 °C
Otevírací teplota: 97 °C
Kvs při 110 °C a otevření jedné sekce: 1,3 m³/h
Kvs při 110 °C a otevření dvou sekcí: 2,0 m³/h
Model Cena (DPH)
Dochlazovací ventil DBV 2 2 983 Kč

Dochlazovací ventil DBV 2

Dochlazovací ventil DBV 2 je spolehlivým zařízením pro odvádění přebytečného tepla z kotlů na tuhá paliva, které nejsou vybaveny chladicím výměníkem. Ventil chrání kotel před nekontrolovaným přehřátím.

Když teplota dosáhne 97-100 °C, ventil automaticky otevře přívod chladicí vody, což ochladí kotel na bezpečnou teplotu. Ohřátá voda se pak odvádí do kanalizace. Ventil se uzavře, jakmile teplota klesne pod nastavenou mez. Doporučuje se instalovat ventil DBV 2 blízko kotle, kde je teplota nejvyšší, obvykle v horní části kotle poblíž výstupu teplé vody. Ventil lze namontovat svisle nebo vodorovně; při vodorovné instalaci by měl směřovat výstup teplé vody dolů.

Ventil má ruční knoflík pro manuální aktivaci (podobně jako pojistné ventily). Otevírání a zavírání ventilu řídí nezávislé termostatické prvky, které zajišťují spolehlivou funkci i při poruše jednoho z nich.

Podobné produkty

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis