Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Téma k zamyšlení

Blackout – co to je a jak se ochránit?

Dokážeme si představit náš svět bez světla v domácnosti? Bez provozu elektronických zařízení, přístupu k internetu, zprávám nebo bankovnímu účtu? Bez topení, světla na cestě do práce, bez počítače, elektřiny v zásuvkách, temné kanceláře, sklady a stojící výrobní linky? S nefunkčním lékařským vybavením v chladné a tmavé nemocnici? Je to děsivá představa, ale bohužel stále pravděpodobnější. A to je jen několik prvků z celého domina událostí, které může blackout způsobit. O co vlastně jde? A lze tomu předejít?

Blackout - co to je a jak se ochránit?

Historický kontext

Moderní svět je závislý na elektřině – to je nepopíratelný fakt. Historické zkušenosti z posledních dvou desetiletí ukazují, že i několikahodinový výpadek proudu může ochromit celá města a v nejhorších případech i státy. K největšímu blackoutu na světě došlo v červenci 2012 v Indii, kde se bez elektřiny ocitlo 620 milionů lidí! V Evropě zase před 19 lety výpadek ochromil život 55 milionů lidí v Itálii a Švýcarsku.

Podle vědců nebudou plošné výpadky proudu v budoucnu ojedinělé. Je třeba si uvědomit, že klimatické změny – a tedy i atmosférické jevy – způsobí rozsáhlé výpadky v elektrických sítích. A k tomu se přidá selhání přetížené, zastaralé infrastruktury – pokud nebude včas modernizována.

Blackout není sci-fi, ale možná realita

Nastává nečekaně a způsobuje – pro většinu z nás vlastně těžko představitelné – ochromení celých městských aglomerací. Z tohoto důvodu je třeba v celosvětovém měřítku přijmout a realizovat promyšlená systémová opatření, ale to však neznamená, že se na takovou hrozbu nemůžeme připravit ad hoc. Z těch běžnějších věcí je vždy dobré mít doma po ruce pomůcky a zdroje, jako je svítilna, svíčky, zapalovač, baterie, powerbanky a hlavně voda. Díky těmto nezbytnostem jistě zvládneme situaci a fungování v prvních okamžicích v budově (a známém prostředí), která se stane tmavou a chladnou, mnohem snadněji.

Elektrická energie je pro moderní společnost kriticky důležitá, protože ji potřebujeme k provozu domácích elektronických systémů, vytápění budov a přípravě jídla. Blackout se tak může stát problémem zejména v zimě, kdy potřebujeme více světla a také elektřiny k vytápění. I když nepoužíváme elektrické vytápění, je elektřina stejně potřebná k udržení chodu zařízení, jako jsou oběhová čerpadla ústředního topení, jednotky řízení vytápění nebo podavače kotlů.

Řešením se může stát krb nebo kamna

Představíme-li si takový scénář, dojdeme k závěru, že krb či kamna na dřevo nejsou pouze příjemným prvkem interiérového designu s primárně dekorativní funkcí. Naopak – jsou skvělým způsobem, jak vytápět domov a poskytnout sobě i svým blízkým jisté základy bezpečí.

Krby a kamna v sobě bezpochyby skrývají mnoho kouzel. Chvíle strávené u nich s rodinou nebo někdy jen ve dvou jsou jedinečné. Sálavé teplo a ta atmosféra… Ale nesmíme však zapomínat, že mají také velmi praktickou funkci a v některých situacích jsou jednoduše nenahraditelné. Spolehlivě vytápějí domácnost a patří k těm nejúspornějším zdrojům tepla!

Za zmínku dále stojí, že moderní krby a kamna splňují ty nejpřísnější ekologické normy a díky tomu mohou úspěšně sloužit jako jediný zdroj vytápění v domácnosti. Krby a kamna chrání životní prostředí, mají nízké emise, a proto nemají vliv na změnu klimatu. Teplovodní krbové vložky a kamna vybavená vodním pláštěm mohou navíc ohřívat vodu v systému ústředního vytápění. Kromě toho je provoz krbů a kamen mnohem levnější, než například elektrické vytápění, a proto se pro krby a kamna rozhoduje čím dál větší množství uživatelů.

Závěrem

Krby a krbová kamna jsou jedním z nejkrásnějších, ale také nejbezpečnějších systémů vytápění. Krb vám nabízí pocit bezpečí nejen v dimenzi vnitřního klidu, ale také z hlediska energetické soběstačnosti. Zvláště v dnešní době, kdy se hrozba stále častějších výpadků proudu a dokonce i blackoutu stává velmi reálnou. Krby nabízejí jistotu tepla a zdroj světla, což je jeden ze základních kamenů pocitu duševního klidu, tolik potřebného pro každého z nás.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis