Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Elektrický kotel od DEFRO

Nízká investice, obrovské možnosti

Rychle se měnící situace na energetickém trhu vede k zamyšlení nad způsoby vytápění domů a bytů. Spousta lidí si klade otázku, co by mohla být nízká investice do vytápění. Elektrické kotle čelí velké kritice. Je ale oprávněná? Na co si dát pozor při instalaci takového zařízení? Elektrický kotel je skvělé řešení pro energeticky úsporné domy. Jeho výhodou jsou nízké pořizovací  náklady, bezpečnost, jednoduchá instalace a obsluha.

Náklady na provoz elektrického kotle se mohou zdát vysoké, zvláště pak při současné inflaci a cenách energie. To lze ale snadno vyvrátit a zde můžeme uvést několik důležitých faktů. 

Cenu energie, kterou platíme, můžeme jako odběratel snadno ovlivnit. Stačí se seznámit s nabídkami dodavatelů, pečlivě si pročíst jejich podmínky a rozhodnout se, který dodavatel pro nás bude nejvhodnější. Ceny stanovené vládou měnit nemůžeme, ale můžeme si vybrat vhodného dodavatele a správný tarif. Tarif je vždy nutné zvolit dle potřeb uživatele.

Velký vliv na výši nákladů má technologie výstavby budovy. Poptávka po užitkové energii pro vytápění a ventilaci se liší podle objektu. Použitím vhodné termo-modernizační techniky lze průběžně maximalizovat úspory na vytápění. Nízké pořizovací náklady na elektrický kotel, spolu s  těmito úsporami, poskytují možnost investovat například do fotovoltaické elektrárny, která bude skvělým doplňkem elektrického kotle.

Dále je možnost získat dotace v rámci programu Nová zelená úsporám. Zde činí dotace – v závislosti na dosahovaných příjmech – od 3 do 9 tisíc korun.

Pořízení elektrického kotle tedy skutečně je nízká investice do vytápění domu – zejména nízkoenergetického.

Nízké pořizovací náklady

Elektrický kotel je cenově dostupnější než plynový, olejový nebo kotel na tuhá paliva, protože nesmíme opomenout náklady na přípojku na plyn a stavbu komína včetně vložky. Každý dům je připojený k elektrické síti, a proto je instalace elektrického kotle je snadná a nevyžaduje žádné další náklady.

Množství možností využití

Elektrický kotel nabízí více možností využití. Může být používán jako hlavní nebo jako alternativní topidlo (bivalentní zdroj), které spolupracuje s kotlem na tuhá paliva, krbem, kondenzačním kotlem nebo tepelným čerpadlem. Navíc lze optimalizovat náklady na energii nastavením týdenního harmonogramu,  kdy kotel nepřijme více energie, než je potřeba.

Dostupnost

Velká výhoda elektrického kotle je jeho dostupnost.  V případě nedostupnosti plynové přípojky,  je jedním z nejlepších řešení právě elektrický kotel. Dalším aspektem je snadná obsluha. Elektrické kotle jsou uživatelsky velmi pohodlné. Ovládání pracuje plně automaticky a jejich obsluha, po prvním nastavení kotle, se omezuje především na přepínání mezi letním a zimním režimem. Nízké náklady na servisní údržbu jsou další věc, která mluví pro elektrické kotle. Tato zařízení prakticky nevyžadují pravidelné prohlídky. Můžeme tedy s úlevou zapomenout na náklady na údržbu.

Třikrát „E“ – energo-efektivita, estetika, ekologie

Ideální v energeticky úsporné výstavbě. Estetika a jednoduchost instalace – elektrické kotle jsou elegantními zařízeními, které lze na zeď namontovat v podstatě v každé místnosti. Ekologie – využitím elektrického kotle domácnost nezatěžuje životní prostředí, protože znečištění se nevytváří v domácnosti, ale v elektrárnách, kde jsou spaliny účinně čištěny.

Jednoduchost

Je snadný na instalaci, jednoduchý na obsluhu a díky možnosti propojení s  fotovoltaickými instalacemi a moderními technologiemi umožňuje fungovat jako hlavní nebo dodatečný zdroj tepla. Naše modely kotlů mají funkci, již zmíněného týdenního harmonogramu pracovní doby. Díky tomu můžeme přizpůsobit práci zařízení tzv. okamžiku nejvyšší nadprodukce energie vyrobené solárními panely.

Chcete propojit elektrický kotel s fotovoltaikou a hledáte kvalitní zařízení a poradenství? Nebo hledáte jen elektrický kotel k vytápění svého domu? Všechny informace najdete zde. Všechny výhody elektrických kotlů, zejména jejich dlouhou životnost a efektivitu, můžeme podpořit dodržováním zásad energeticky úsporného vytápění. To zahrnuje správné ovládání a správné větrání místností. Jedná se o krátkodobé a úplné  otevření oken při současném uzavření termostatických ventilů. To umožňuje výměnu vzduchu za čerstvý bez nadměrného ochlazování místností.

Pamatujme, že nepopiratelnou výhodou elektrického kotle je jeho nízká cena, která se společně s možnostmi využití energie, kterou poskytuje a správným způsobem používání ukáže jako skvělá investice na dlouhá léta!

Nízká investice, obrovské možnosti. Elektrický kotel DEFRO DBE Optima.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis