Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Dotační programy

Podívejte se na aktuální dotační programy vztahující se na naše výrobky.

Kotlíkové dotace

Dotační program určený na finanční podporu výměny nevyhovujících zdrojů tepla. Zastaralé kotle mají nízkou účinnost, produkují nadměrné množství kouře a škodlivých emisí. Znečisťují tak ovzduší a výrazně snižují jeho kvalitu zejména v zimních měsících.

Cílem programu je snížení emisí znečišťujících látek do ovzduší z lokálních topidel výměnou minimálně 85 tisíc starých kotlů za nová, ekologičtější a úspornější zařízení. Celkem bude z fond§ EU rozděleno do domácností v pěti výzvách 14 miliard korun.

Kdo může žádat o dotaci?

Kotlíkové dotace jsou přímo určeny nízkopříjmovým domácnostem.

Žadatelem může být fyzická osoba, která je vlastníkem nebo spoluvlastníkem nemovitosti a tato nemovitost je jejím trvalým bydlištěm. Pro domácnost žadatele platí, že průměrný čistý příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 Kč.

Domácnosti, které tvoří pouze důchodci se starobním nebo invalidním důchodem, jsou automaticky způsobilé k získání podpory, bez ohledu na výši příjmu.

Pro podání žádosti není nutné mít starý kotel již vyměněn. Na výměnu budete mít 2 roky od schválení žádosti. I přes prodloužení zákazu používání neekologických zařízení do září 2024 si žádost podejte co nejdříve. Jedná se zřejmě o poslední výzvu kotlíkových dotací. Případné odstoupení je možné kdykoliv.

Výše podpory dle typu zařízení

Výše dotace je až 95 %, maximálně však podle typu zařízení:

  • kotle na biomasu – nejvýše 130 000 Kč
  • tepelná čerpadla – nejvýše 180 000 Kč
  • plynové kondenzační kotle – nejvýše 100 000 Kč, avšak za předpokladu, že již proběhla výměna, nebo byla vystavena závazná objednávka do 30.4.2022

Bonusy

  • prioritní oblasti – 7 500 Kč
  • kombinace s programem Nová zelená úsporám – až 20 000 Kč

Co lze z dotace uhradit?

  • nový kotel / zdroj včetně nákladů na instalaci
  • nová otopná soutava
  • rekonstrukce otopné soutavy včetně nezbytné regulace a měření, úpravy spalinových cest
  • projektová dokumentace

Další informace

Informace dle krajů: Kontakty na kraje – SFŽP ČR (sfzp.cz)

Obecné a souhrnné informace: Kotlíkové dotace – SFŽP ČR (sfzp.cz)

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis