Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Tepelné čerpadlo, nebo klimatizace?

Chlazení tepelným čerpadlem

Vytápěcí systém je samozřejmým prvkem, který je součástí návrhu každé nemovitosti. V současné době se stává standardem, že nově postavené domy a byty jsou vybaveny také klimatizací. Rok od roku je stále běžnější pořízení zařízení, které plní funkci vytápění i chlazení – a tím je tepelné čerpadlo. Díky možnosti chlazení tepelným čerpadlem a popularizaci tohoto řešení chladicí systémy pomalu přestávají být luxusním zbožím a najdeme je v mnoha moderních budovách.

DHP Premium umožňuje chlazení tepelným čerpadlem.

Tepelné čerpadlo jako alternativa klimatizace

Tepelné čerpadlo může být v létě nedocenitelné. Uvolňuje chlad do místnosti trochu jiným způsobem než klasická klimatizace, ale může být stejně účinné. Především je však jeho použití mnohem úspornější. S tepelným čerpadlem typu vzduch-voda je možné aktivní chlazení. Tento proces spočívá v obráceném chodu jednotky. Výparník přebírá funkci kondenzátoru a kondenzátor přebírá funkci výparníku. Tím dojde k obrácení směru výměny tepla. Mění se také směr aktivace expanzního ventilu.

Tepelné čerpadlo je atraktivní alternativou ke standardní klimatizaci. Jeho používání má pozitivní dopad na rozpočet domácnosti a podporuje péči o životní prostředí. Čerpadla na trhu se velmi snadno ovládají – k nejdůležitějším funkcím máte dokonce přístup prostřednictvím aplikace. Při plánování investice do tepelného čerpadla jako zdroje vytápění a chlazení se vyplatí zvážit jeho instalaci již ve fázi projektování nemovitosti.

Tepelné čerpadlo nebo tradiční klimatizace – co zvolit?

Klimatizace je ideální pro chlazení místností. Rozhodně se však nejedná o multifunkční zařízení. Vytvoření topného systému s klimatizací by bylo velmi komplikované a nepříliš ekonomické. Tepelná čerpadla jsou univerzálnější. Jsou oblíbená a populární jak u investorů, tak u soukromých osob. Je to dáno zejména jejich jednoduchým mechanismem provozu.

Tepelná čerpadla jsou multifunkční a všestranná zařízení, která se mohou současně ukázat jako mimořádně účinný a úsporný zdroj vytápění a chlazení budov. Chlazení pomocí tepelného čerpadla DEFRO je zdrojem příjemných teplot i během nejteplejších letních dní. Výhodou tohoto modelu je přítomnost funkce chlazení již ve standardním provedení. Za zmínku stojí výhody čerpadla DEFRO DHP Premium – více informací o tomto zařízení naleznete zde.

Vyplatí se investovat do nákupu tepelného čerpadla?

Klimatizování pomocí tepelného čerpadla je mimořádně lákavou funkcí tohoto zařízení, která mnoho lidí vybízí k tomu, aby si jej nechali nainstalovat jako primární zdroj vytápění své nemovitosti. V zimě vytápí dům a ohřívá vodu, zatímco v létě může budovu ochlazovat, například pomocí podlahového vytápění. Jedná se o ekologické řešení, které prospěje nejen životnímu prostředí.

Zvolení tepelného čerpadla se může ukázat jako vynikající řešení pro snížení běžných výdajů. Vyplatí se však volit osvědčená řešení a pořídit si kvalitní tepelné čerpadlo od DEFRO.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis