Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Častý dotaz

Jak je to s náklady na tepelné čerpadlo?

Využitím obnovitelných zdrojů energie k vytápění domu můžete nejen přispět k zachování klimatu, ale také ušetřit nemalé peníze! Instalace tepelného čerpadla umožňuje využívat nevyčerpatelnou energii z přírodních zdrojů. Náklady na tepelné čerpadlo tak nemusí být kdovíjak vysoké.

Co je tepelné čerpadlo?

Jedná se o zařízení, které umožňuje přenášení tepelné energie z prostředí o nižší teplotě do prostředí o vyšší teplotě – tedy v opačném směru, než je přirozený tok tepla podle termodynamických zákonů. Proces zpětného přenosu tepla je možný díky dodávané externí energii, kterou tepelné čerpadlo generuje pomocí vhodného média.

Investice do tepelného čerpadla

Jak vysoké jsou náklady na tepelné čerpadlo? Pokud jde o ceny tepelných čerpadel značky DEFRO – DHP Premium, doporučujeme se podívat na naši nabídku zde. Nicméně, je třeba si uvědomit, že cena instalace vytápění s tepelným čerpadlem závisí nejen na ceně samotného čerpadla, ale také na dalších faktorech – například na energetické třídě budovy, jejím umístění nebo individuálních potřebách zákazníka, včetně možností finanční podpory.

Počáteční výdaje se mohou zdát poměrně vysoké. Je však důležité se na situaci dívat tak, že náklady na vytápění domu nejsou pouze jednorázovým výdajem na instalaci určitého systému vytápění – ale především náklady na jeho provoz. A v případě tepelného čerpadla jsou tyto náklady velmi nízké. A zároveň je zařízení velmi ekologické.

Spotřebuje tepelné čerpadlo hodně elektřiny?

NE – čerpadla značky DEFRO spotřebovávají až o polovinu méně elektřiny než běžný elektrický systém ústředního vytápění (ÚT). Jak je to možné? Tepelné čerpadlo má ve srovnání s běžným systémem ÚT vyšší účinnost. Jde o tzv. topný faktor (COP) – poměr množství dodaného tepla k množství energie z externího zdroje spotřebované čerpadlem. Čím vyšší je tento koeficient, tím menší množství energie z externího zdroje dodané čerpadlem je potřeba k dosažení stejného množství tepla, a tím i nižší náklady za tuto energii.

Tím pádem tepelné čerpadlo vzduch-voda DEFRO DHP Premium, které je napájeno elektřinou, dokáže vygenerovat tepelnou energii o hodnotě 12 kW s COP rovným 4,8. To je velmi dobrý výsledek. Zatímco COP běžné instalace ÚT může být v nejlepším případě teoreticky roven 1. Proč? Protože podle zákona o zachování energie musí běžná instalace z externího zdroje odebrat alespoň tolik energie, kolik tepelné energie vydá. V praxi tedy i ta nejúčinnější běžná instalace musí z externího zdroje odebrat více energie, než kolik vydává ve formě tepla – část externí energie při generaci tepla se ztratí a rozptýlí se například ve formě světla.

Roční náklady na vytápění budovy o ploše cca 200 m² tepelným čerpadlem s topným faktorem 4,8 jsou zhruba 70 tis. Kč (duben 2024).

Využijte finanční podpory!

Náklady na instalaci moderního vytápění pomocí tepelného čerpadla lze v současné době významně snížit. Dotační programy, jako jsou Nová zelená úsporám nebo kotlíkové dotace umožňují získat finanční podporu na instalaci tepelného čerpadla až do výše 180 000 Kč.

Co si přát víc? Podívejte se na nabídku DEFRO a najděte tepelné čerpadlo, které splňuje vaše požadavky, ještě dnes!

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis