Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Na velikosti záleží.

Vybíráte kotel do malé kotelny?

Máte malou kotelnu a chcete vytápět svůj dům kotlem na pelety? Není nic jednoduššího! Tyto kotle jsou ideálním řešením nejen pro někoho, kdo bydlí v domě bez připojení k plynové síti, ale i pro někoho, kdo chce nahradit starý manuální kotel automatickým. Je to také možnost pro domácnosti, které hledají moderní a ekologický způsob vytápění. Který kotel do malé kotelny tedy zvolit?

Velikost má význam. Peletový kotel do malé kotelny.

Současné kotle na pelety splňují nejpřísnější a nejnáročnější evropské emisní normy. Pelety (biomasa) se vyrábějí ze zbytků listnatých dřevin nebo jiných odpadních materiálů a dodávají se ve formě slisovaných granulí. Kotle na biomasu jsou – na rozdíl od kotlů s ručním přikládáním – automatizované. To v praxi to znamená, že jsou do značné míry bezúdržbové, zatímco starší kotle je potřeba minimálně jednou denně obsloužit.

Velkou výhodou kotlů na pelety je jejich snadná montáž a obsluha. Proto jsou ideální volbou i pro uživatele, kteří nemají čas každý den zatápět, starat se o kotel a zároveň chtějí ušetřit. Tyto typy kotlů se zapalují automaticky a využívají optimální množství paliva. Také nezabírají mnoho místa. Na trhu jsou k dispozici kompaktní modely, které se dobře vejdou i do malých kotelen. Kromě automatického zapalování a zhášení mohou být kotle vybaveny i systémem mechanického čištění výměníku a automatickým odpopelněním. Kotle značky DEFRO jsou navíc vybaveny funkcí čištění roštu, a to vše s možností ovládání pomocí chytrého telefonu.

Který kotel do malé kotelny bude ten pravý?

Když hledáme peletový kotel do malé kotelny, je nutné při výběru věnovat pozornost dvěma důležitým věcem. Za prvé, parametry kotle musí odpovídat budově, kde bude umístěn a za druhé musí být splněny potřeby tahu komína. Pokud je kotel montován ke stávající otopné soustavě, je vhodné nezapomenout celý systém před instalací vyčistit a propláchnout. Je také nutné určit, o jaký typ instalace se jedná – gravitační nebo výtlačná, a jak je chráněna – otevřeně nebo uzavřeně.

Kotle EvoPell a Calori jsou vynikajícím řešením pro malé kotelny. Tyto kotle jsou určeny do úzkých prostor a všude tam, kde je požadována vysoká účinnost. Do větších místností se skvěle hodí naše další kotle na pelety, které jsou vybaveny inovativními hořáky a dodáváme k nim rozsáhlé příslušenství přinášející uživatelům mnoho výhod, včetně usnadnění obsluhy zařízení.

Proč vyměnit starý kotel za nový kotel na pelety?

Protože se to jednoduše vyplatí. Je třeba si uvědomit, že se jedná o investici, která se vyplatí, protože kotle tohoto typu automaticky přizpůsobují spalování paliva změnám potřeby tepla v budově. Při správném nastavení řídící jednotky nedochází k plýtvání palivem, pokud je teplota v místnosti dostatečná.

Dalším důvodem pro investici je menší zátěž životního prostředí. Na rozdíl od plynu a uhlí nejsou pelety fosilním palivem, ale obnovitelným zdrojem energie. S výměnou kotle mohou pomoci dotační programy. Na investice do tohoto typu zdroje tepla se vztahují programy kotlíkové dotace, v jejichž rámci lze získat až 130 000 Kč, nebo Nová zelená úsporám, která umožňuje získat až 50 % nákladů na zvolený kotel na biomasu, až do výše 80 000 Kč.

Jakmile máme kotel…

Po zakoupení a montáži kotle je pro jeho co nejdelší užívání nezbytné používat co nejkvalitnější palivo. Neméně důležité je zajistit podmínky pro správné provozování kotle. Pokud je například teplota vratné topné vody do spotřebiče příliš nízká, může docházet ke kondenzování kotle. V důsledku toho může dojít k mnohem rychlejší korozi spotřebiče, a tím ke snížení jeho životnosti. Nezajištěním odpovídající minimální provozní teploty, můžete přijít o záruku na kotel.

Při výměně zdroje tepla je také vhodné věnovat pozornost zajištění vhodných, moderních armatur. Pokud potřebujete odborně poradit s výběrem kotle, stejně jako s dalším vybavením, naši pracovníci vám rádi pomohou.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis