Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle
D E F R O *

DHP Premium HM

Typ: vzduch-voda monoblok
Dostupné výkony: 8, 12,16 kW
Kompresor: Copeland Scroll
Chladivo: R290
Záruka: 5 let
Volitelné vybavení za příplatek: nezámrzný ventil 1'', nezámrzný ventil 5/4”, třícestný přepínací ventil DN20, třícestný přepínací ventil DN25, pohon ventilu s kabelem
SVT kód: SVT32061 (8 kW), SVT32062 (12 kW), SVT32063 (16 kW)
Model Cena (DPH)
8 kW 245 507 Kč
12 kW 262 041 Kč
16 kW 317 152 Kč

Tepelné čerpadlo nejvyšší kvality

Tepelné čerpadlo DEFRO DHP Premium je nejnovější tepelné čerpadlo vzduch – voda v provedení monoblok, navržené speciálně pro středoevropské klimatické podmínky. Dodáváno v soupravě obsahující hydromodul s třícestným ventilem TUV/ÚT, oběhovým čerpadlem a řídící jednotkou. Výraznou předností je funkce chlazení, která je součástí všech variant tepelných čerpadel DHP Premium jako standard.

 • Třída energetické účinnosti A++ při výstupní teplotě 55°C. SCOP = 4,7
 • Výjimečně vysoká účinnost zvlášť v nízkých teplotách
 • Tepelné čerpadlo ohřívá teplou vodu i při venkovní teplotě -25 °C
 • Snadné a intuitivní ovládání
 • Přístup ke všem nastavením a parametrům také prostřednictvím mobilní aplikace a webu zdarma
 • Počítadlo elektrické energie, COP a topného výkonu tepelného čerpadla
 • Možnost doplnit vnitřní modul elektrický ohřívačem s výkonem 6 kW podporujícím činnost tepelného čerpadla v extrémně nízkých teplotách

Zapojení typu plug-in

Zapojení čerpadla DHP Premium probíhá formou plug-in a je neobvykle rychlé a jednoduché. Spočívá v propojení vnější jednotky s hydromodulem za použití předpřipraveného kabelu a následném připojení hydromodulu k elektrické síti pomocí klasické zásuvky na 400 V. Oba kabely jsou součástí dodávky. Tato forma eliminuje riziko chyb při zapojování a významně zkracuje dobu montáže čerpadla a zároveň neklade nároky na profesi – elektrikář.

Hydromodul pro tepelné čerpadlo DHP Premium

Dle stupně výbavy jsou dodávány 3 typy hydromodulů:

 • Hydromodul Basic – je vybaven pouze čerpadlem a průtokoměrem. Tento hydromodul najde využití ve složitějších kotelnách, kde jsou ostatní prvky řešeny externími komponenty.
 • Hydromodul Medium – vybaven navíc průtokovým elektrokotlem o výkonu 6 kW. Tento hydromodul se zapojuje často v systému bez ohřevu TUV, nebo při zapojení kaskád.
 • Hydromodul Full – vybaven jak elektrokotlem, tak třícestným ventilem pro ohřev TUV. Nejčastější využití nachází v kompaktních technických místnostech rodinných domů.

 

Parametr DHP Premium 8 DHP Premium 12 DHP Premium 16
Topný výkon / COP při A7 / W35 7,9 kW / 4,8 12,0 kW / 4,8 16,3 kW / 4,8
Topný výkon / COP při A2 / W35 6,1 kW / 3,8 9,0 kW / 3,8 13,0 kW / 3,8
Topný výkon / COP při A-7 / W35 5,4 kW / 3,2 7,6 kW / 3,2 10,7 kW / 3,2
Topný výkon / COP při A-15 / W35 4,5 kW / 3,0 7,0kW / 3,0 9,2 kW / 3,0
Třída energetické účinnosti (výstupní teplota 35°C) A++
Třída energetické účinnosti (výstupní teplota 55°C) A++
Minimální / maximální teplota náběhu okruhu vytápění a TUV

10 °C / 65 °C

Chladivo / hmotnost chladiva R290 / 1,4 kg R290 / 1,8 kg R290 / 4 kg
Druh kompresoru Copeland Scroll
Dolní / horní hranice teploty vzduchu pro provoz tepelného čerpadla

-25 °C / 35 °C

Úroveň akustického výkonu venkovní jednotky 59 dB 60 dB 70 dB
Napětí napájení tepelného čerpadla 3x 400 V / 50 Hz
Proudový jistič C 20A
Hmotnost – vnější jednotka 209 kg 215 kg 228 kg

Hydromodul HM v1- 8, 12 kW

Hydromodul HM v2- 8, 12 kW

Hydromodul HM – 16 kW

Rozměry venkovní jednotky  8, 12 kW

Rozměry venkovní jednotky 16 kW

 

Hydromodul HM

Sestava do libovolné konfigurace.
1. elektrické přípojky a čidla
2. hrdlo výstupu z vnější jednotky
3. hrdlo výstupu ÚT a TUV
4. barevný displej pro snadný a intuitivní přístup k nastavením
5. kovový kryt hydromodulu
6. elektrokotel 6 kW
7. oběhové čerpadlo
8. průtokoměr
9. elektroměr
10. řídící jednotka hydromodulu

Konstrukce vnější jednotky DHP Premium

 • 1 – Ventilátor – vynucuje průtok vzduchu přes výparník. Za účelem minimalizace hluku mají lopatky ventilátoru na koncích výřezy, tzv. „soví péra“.
 • 2 – Výparník v podobě lehkého lamelového tepelného výměníku, je určený k odběru tepelné energie z proudícího vnějšího vzduchu do chladiva (R290 – propan). Je to možné díky fázové proměně propanu z kapalného do plynového skupenství při nízkých vnějších teplotách. Během odpařování chladivo s nízkým tlakem odebírá teplo z okolí (atmosférický vzduch).
 • 3 – Kompresor Scroll – z výparníku je chladivo v podobě plynu nasáváno kompresorem. Zvyšuje se jeho tlak, což zároveň způsobuje růst jeho teploty. Kompresor je namontován na speciálním „plovoucím tácu“ odděleném od konstrukce s použitím tlumičů vibrací a tepelné izolace. V případě DHP Premium byl použitý spirální kompresor špičkové značky Emerson Copeland Scroll určený k práci s chladivem R290.
 • 4 – Kondenzátor – z kompresoru se chladivo v podobě horkého plynu dostává do kondenzátoru, který má podobu deskového výměníku. Zde dochází k předání tepla z horkého plynu do topné vody. Zkapalňující se propan odevzdává do topného okruhu teplo předtím získané ve výparníku a kompresoru.
 • 5 – Elektronický expanzní ventil – po předání tepla v kondenzátoru je chladivo v tekutém skupenství směrováno do expanzního ventilu. Tady dochází ke snížení tlaku a dalšímu poklesu teploty. Expanzní ventil kontroluje, aby se do výparníku dostávalo optimální množství chladiva. V DHP Premium užitý elektronický expanzní ventil nabízí nejširší možnosti z na trhu dostupných řešení. Díky tomu je možné získat poměrně vysoký topný výkon v plném rozsahu pracovní teploty.
 • 6 – Bezpečnostní ventil – na straně vody, na výstupu z kondenzátoru je namontovaný bezpečnostní 2,5 bar ventil. Ten zajišťuje systém proti prostupu chladiva (propanu) do topného okruhu a navíc chrání deskový výměník proti poškození v případě zamrznutí vody v topném okruhu.
 • 7 – Ovládač chladícího okruhu – ve speciální komoře vnější jednotky je umístěn ovladač zodpovídající za činnost chladícího okruhu.
 • 8 – Odkapávací vana je určena na sbírání a odvádění vody pocházející z odmrazování výparníku. Je provedena z nerezové oceli a tepelně izolovaná. Ochranou proti zamrzání je systém trubek s teplým pracovním médiem. Díky tomu není nutný dodatečný elektrický topný kabel. Uvedené prvky byly umístěné v krytu určeném k práci v mezních povětrnostních podmínkách. Za účelem stabilizace práce a maximálního odhlučnění byla konstrukce navržena a provedena ze špičkových materiálů. Kryt je zvukově a tepelně izolován. Podpěry jsou připevněny k speciálním montážním profilům tak, aby bylo možné přesné vyrovnání zařízení i na nerovném podkladu.

Řídící jednotka ST-5306

 • obsluha 2 hlavních okruhů: 1× směšovaný, 1× přímý
 • obsluha ventilů: směšovací, třícestný (ÚT/TUV), reverzní
 • obsluha čerpadel: 1× PWM, 1× dodatkové
 • obsluha ventilátoru a kompresoru
 • čidla: TUV, venkovní teplota, 2× akumulační nádrž
 • volné vstupy: 2× ON/OFF termostat (1 na každém okruhu)
 • cloudový systém, aplikace eModul (kompletní vzdálená správa přes internet)

Podobné produkty

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis