Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle
D E F R O *

Firewood Plus

Řídící jednotka: Unister Duo
Dostupné výkony: 12, 15, 19, 24 kW
5. emisní třída: Splňuje ve všech výkonech.
Ekodesign: Splňuje ve všech výkonech.
Třída energetické účinnosti: A+
Standardní vybavení: elektronický regulátor tahu, analogový teploměr, turbulátory, chladící smyčka, vyrovnávací patky, popelník, nářadí k čištění
Volitelné vybavení za příplatek: sada pro dodatečnou montáž odtahového ventilátoru
SVT kód: SVT34863 (12 kW), SVT34864 (15 kW), SVT34862 (19 kW), SVT34865 (24 kW)
Doplňující informace: Upozorňujeme, že dotačních programů na kotel Firewood Plus lze využít pouze za předpokladu, že je kotel provozován s odtahovým ventilátorem.
Model Cena (DPH)
Firewood Plus 12 kW 47 519 Kč
Firewood Plus 15 kW 51 592 Kč
Firewood Plus 19 kW 55 394 Kč
Firewood Plus 24 kW 61 097 Kč

Zplyňovací kotel na dřevo ve speciální výbavě pro Českou republiku

DEFRO Firewood Plus je moderní, praktický a perfektně vybavený kotel na dřevo splňující veškeré požadavky běžného uživatele, který potřebuje vytápět průměrný dům a ohřívat teplou užitkovou vodu. Vyrábí se ve výkonech 12, 15, 19 a 24 kW. Tyto výkony pokryjí spokojeně velkou většinu požadavků dnešních domácností. Splňuje ty nejpřísnější požadavky a normy EU pro bezproblémové užívání v přicházejících časech.

  • prémiová kvalita DEFRO
  • nejvyšší 5. emisní třída, nízké emise
  • vysoká účinnost více jak 90 %
  • jednoduché čištění a údržba
  • příprava na instalaci ventilátoru
  • záruka 3 roky na těsnost výměníku
  • ve standardu možnost výměny orientace dvířek levá/pravá
  • sekundární vzduch přístupný z levé i pravé strany kotle
  • průhledítka pro kontrolu hoření na obou stranách

Kvalita

DEFRO se u svých produktů soustředí výhradně na výrobu prémiových produktů. Kotel je tak vyroben pomocí přesných moderních technologií ze silných certifikovaných materiálů. Všimněte si, že kotel je v porovnání se svou konkurencí vždy těžší, protože jsou použity silnější materiály a tím se výrazně prodlužuje životnost kotle. Dostanete nadstandardní záruku 3 roky na těsnost výměníku. DEFRO bere ohled i na design výrobku tak, aby svým vzhledem patřil do 21. století.

Servis

O servis se starají desítky společností po celé ČR. Samostatný servis poskytuje jak výrobce, tak dovozce. Další prodlouženou rukou jsou desítky proškolených topenářů po celé České republice. Nemusíte se tedy obávat, že v případě poruchy vás bude trápit zima nebo studená voda. DEFRO garantuje servis!

Účinnost kotle

Kotel Firewood Plus spadá do 5. nejvyšší emisní třídy. Dosahuje účinnosti přes 90 % a to i díky důmyslnému systému spalování ve speciální dopalovací komoře, kde dochází k dalšímu zplyňování nevyhořelých spalin. Spálíte tedy méně dřeva, a to vám šetří čas, který byste jinak věnovali přípravě topného dříví, šetří vaší energii a tělo, vaše finance, místo na skladování, a hlavně také šetří životní prostředí. Turbulátory v kotli se starají o efektivnější předávání tepla ze spalin do výměníku. Využíváte tedy opravdu maxim energie obsažené ve dřevě. Pro ještě vyšší efektivitu DEFRO umístilo do spalovací komory i keramické pláty.

Řídící jednotka

Kotel je osazen ovládací elektronickou jednotkou, která řídí oběhové čerpadlo, požadovanou teplotu kotle a v případě potřeby ovládá i spalinový ventilátor.

Jednoduchá obsluha

O vše se stará řídící jednotka kotle. Vy máte jako bonus možnost jednoduše doladit hoření podle stávajících meteorologických podmínek sekundárním přívodem vzduchu. Tento přívod vzduchu vhání speciálními kanály předehřátý vzduch do zadní dopalovací komory, kde dochází k dalšímu zplyňování a zahoření spalin.

Roztápění

Roztápění je rychlé a velmi efektivní. Kotel má po straně páku, kterou ovládáte bypass. Při roztápění posunem této páky zkrátíte spalinovou cestu. Neroztápíte kotel přes studený výměník. Nejprve si tak perfektně předehřejete spalovací komoru a komín. Když máte roztopeno, jednoduše přiložíte a přehodíte pákou spalinovou cestu přes výměník a kotel začíná výborně pracovat. Na obou stranách kotle jsou umístěna takzvaná průhledítka. Jsou to dva malé prosklené otvory, díky kterým vidíte, jak v kotli probíhá spalovací proces. Nemusíte tedy otevírat dvířka a eliminujete tím i případné zakuřování kotelny.

Odtahový ventilátor

Může se stát, že váš komín není zrovna ideální, nebo že váš dům je umístěn v lokaci, kde často nejsou vhodné přírodní podmínky pro jeho správnou funkci. I na toto DEFRO myslelo. Na kotel je možné zapojit odtahový ventilátor bez nutnosti odpojení kotle od topné vodní soustavy a kouřovodu. Máte tedy jistotu, že kotel bude vždy fungovat tak, jak očekáváte. Upozorňujeme, že dotačních programů na kotel Firewood Plus lze využít pouze za předpokladu, že je kotel provozován s odtahovým ventilátorem.

Variabilita

Kotel se přizpůsobí doslova každé kotelně. Má minimální nároky na prostor. Otevírání dvířek, bypass můžete jednoduše přemontovat, pokud vám nastavení z výroby nevyhovuje. Sekundární přívod vzduchu a průhledítka jsou umístěné po obou bocích kotle. Díky této variabilitě váš kotel můžete umístit v kotelně libovolně dle vašich potřeb vlevo nebo vpravo.

Čištění kotle

Pro základní a nejdůležitější čištění stačí otevřít horní dvířka kotle, kde se velmi jednoduše a přehledně dostanete k vyčištění hlavní části výměníku. Jednoduše vyjmete turbulátory, vymetete výměník a máte hotovo.

Parametr jednotka 12 kW 15 kW 19 kW 24 kW
Doporučené palivo dřevěná polena – bříza – Ø12 cm, vlhkost 15-20 %
Jednorázová dávka paliva 1 kg ~14 ~20 ~25 ~27
Maximální délka polena mm 300 350 400
Účinnost pro jmenovitý výkon % 92,4 92,2
Třída energetické účinnosti A+
Spotřeba paliva pro jm. výkon kg/h 3,2 3,9 5,0 6,3
Stáložárnost pro jm. výkon h 4,5 5 4,5
Průměr hrdla odkouření Ø mm 159 178
Předepsaný komínový tah Pa 18 19 21
Teplota spalin pro jm. výkon °C 124 142 153 154
Hmotnostní průtok spalin pro jm. výkon kg/h 10,5 12,5 15,0 19,0
Max. přípustný provozní tlak bar 3,0
Teplota vody na vstupu min./max. °C 75/90
Minimální teplota zpátečky °C 65
Objem vody v kotli l 74 81 87 99
Průměr výstupu a vstupu 1½”
Min. bezpečný objem akumulační nádrže 2 l 600 800 1000 1300
Hmotnost kotle 3 kg 311 348 370 429

1 Kapacita pro sypnou hmotnost 0,6 kg/dm3.

2 Minimální bezpečný objem akumulační nádrže vypočtený v souladu s normou PN-EN 303-5:2012 pro čas vypalování paliva činící 5 hodin.

3 Hmotnost kotle závisí na jeho dodatečném vybavení.

Podobné produkty

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis