Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Téma dne

Provoz peletového kotle – jak správně topit?

V poslední době se stále více lidí rozhoduje pro kotel na pelety. Aby byl tento způsob vytápění účinný a úsporný, je nezbytné, aby byl spotřebič správně nastaven. Správný proces spalování závisí na přístupu korektního množství vzduchu a použití kvalitního paliva – v optimálním množství. Co byste měli vědět, než začnete používat kotel na pelety? Jakých chyb byste se měli vyvarovat, aby provoz peletového kotle nezatížil váš domácí rozpočet?

Jak hopo

Vytápění peletami – jak topit úsporně?

Klíčem k úspěchu je zodpovědné nastavení topného zařízení. Jak nastavit úsporný provoz peletového kotle? Primární nastavení záleží na firmě, která spotřebič zákazníkovi předává. Zpravidla se k tomuto účelu používá analyzátor spalin. Správně nastavený kotel spaluje pelety v úsporném režimu. Optimální spalování lze posoudit na základě pozorování barvy a struktury kouře a struktury popela.

K hospodárnému spalování pelet je nezbytný stálý přívod vzduchu do místnosti, ve které je kotel instalován. Kotle na pelety se osvědčují, pokud mají komín s vhodně upraveným průřezem. Spotřebiče DEFRO se v kombinaci s kvalitními peletami a správným spalováním vyznačují vysokou energetickou účinností a dlouhou životností.

Jak dále ušetřit při topení peletami?

Aby bylo spalování pelet hospodárné, je nutné vložit do podavače správné množství paliva. Pokud je pelet příliš mnoho, vychází tmavý kouř bohatý na škodlivé látky. Aby nedošlo k poškození kotle, je také nezbytné dostatečné množství vzduchu. Ucpaná komora s velkým množstvím sazí výrazně snižuje účinnost a může vést k poruchám. Úspory lze dosáhnout nákupem kvalitních pelet.

Řešení, která jsou na trhu k dispozici, mohou obsluhu kotle velmi zjednodušit a zpřehlednit. V nabídce značky DEFRO najdete kotle vybavené moderními barevnými displeji, umožňují ovládání ventilátoru, dálkové zapalování a zhášení a jsou vybaveny čidlem spalin, hořáku a teploty. Všechny tyto možnosti umožňují analyzovat proces spalování v reálném čase a optimalizovat jej tak, aby se snížily náklady. 

Provoz peletového kotle – jak se vyhnout častým chybám?

Častou chybou je příliš nízká teplota. Spalovací komora pak získá černou, dehtovitou barvu. Pokud takovou nepravidelnost zaznamenáte, je třeba přivést o něco více vzduchu. Když je naopak vzduchu příliš málo, spalovací komora vybledne.

Pokud zjistíte, že z komína vychází tmavý kouř, i když je teplý, je vhodné snížit množství pelet přikládaných do podavače. Klíčem k efektivnímu spalování pelet je dodržovat doporučení výrobce a průběžně kontrolovat proces spalování.

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis