Hledat Poptat produkt +420 702 086 058 Facebook Kalkulačka výkonu kotle

Tepelné čerpadlo – pohoda doma, design na zahradě

Jednou z cest k úspornému vytápění objektu je tepelné čerpadlo. Díky svým přednostem, jako je odolnost a snadné použití, si tato zařízení získala sympatie mnoha spokojených zákazníků. Při použití tepelného čerpadla nepotřebujete mít sklad paliva. Čerpadlo je tedy ekologickým, ekonomickým a zároveň spolehlivým zdrojem tepla.

Tepelná čerpadla DEFRO DHP Premium

Tepelná čerpadla DHP Premium/Monotec jsou zařízení nejnovější generace, vytvořená speciálně pro klimatické podmínky střední Evropy. Jedná se o tepelné čerpadlo typu monoblok vzduch-voda s elektrickým napojením typu plug-in. Instalace je hračkou a pro montáž stačí jediná profese - instalatér.

Účinnost

Díky třídě energetické účinnosti A++, kterou si čerpadla DHP uchovávají i při vysoké výstupní teplotě 65 °C – jsou tak velice vhodná i pro starší domy s radiátory – a vynikajícím technickým vlastnostem splňují podmínky dotačních programů Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace.

Servis

Servis tepelných čerpadel DHP Premium a Monotec po celé České republice je garantován dovozcem prostřednictvím proškolených partnerů.

Výkon

Tepelná čerpadla DHP Premium jsou dodávána ve třech výkonových řadách. Jedná se o 8 kW, 12 kW a 16 kW. Samozřejmostí je možnost zapojení až 4 tepelných čerpadel do kaskády, tedy maximální topný výkon je 64 kW. Čerpadla DHP dosahují velmi dobré účinnosti v nízkých teplotách. Při venkovní teplotě -15 °C udržují topný faktor COP vyšší než 3,0. Sezonní topný faktor SCOP je 4,7, což je vynikající hodnota. DHP Monotec nabízíme ve výkonu 8 kW.

Elektrokotel

Dle stupně výbavy může být tepelné čerpadlo vybaveno elektrokotlem o výkonu 6 kW, který může fungovat buď jako doplněk k vytápění spolu s tepelným čerpadlem, nebo samostatně vytápět objekt v případě poruchy.

Kompresor

Srdcem tepelného čerpadla je špička na trhu - kompresor Copeland Scroll, který spolu s elektronickým expanzním ventilem od renomovaného výrobce Emerson zajišťuje vynikající efektivitu a extrémně dlouhou životnost tepelného čerpadla.

Komponenty

Tepelné čerpadlo je navrženo a vyrobeno na míru potřebám středoevropského trhu, jak s ohledem na životnost, tak na místní povětrnostní podmínky. Při výrobě je kladen extrémní důraz na nízkou hlučnost, která je eliminována zejména použitím kvalitního ventilátoru Ziehl-Abegg, dále kvalitním odhlučněním kompresorového okruhu a v neposlední řadě využitím silentbloků pro omezení přenosu vibrací od kompresoru do nosné konstrukce. Samozřejmostí pro místní podmínky je vyhřívaná vana pro odvod kondenzátu.

Řídící jednotka

Tepelná čerpadla DHP jsou osazena velmi oblíbenými řídícími jednotkami evropského výrobce TECH. V základní výbavě je kompletní správa chladivového okruhu, včetně měření tlaků. Ve standardu je řízení jednoho směšovaného okruhu pro podlahové topení, jednoho nesměšovaného okruhu pro radiátory a ohřevu teplé vody.

Chladivo

V tepelných čerpadlech DHP používáme nejmodernější a nejekologičtější chladivo na trhu. Jedná se o R290 – propan. Propan nemá žádný negativní vliv na vznik ozonových děr a má minimální dopady na globální oteplování. Není proto zařazen mezi fluorované skleníkové plyny, proto se na tepelná čerpadla DHP nevztahují zákonné kontroly těsnosti. Propan je však velmi levné chladivo, údržba tepelného čerpadla není finančně náročná.

Připojení plug-in

Elektrické připojení je velmi jednoduché a rychlé. Jde o propojení venkovní jednotky s hydromodulem pomocí speciálního kabelu dodávaného s tepelným čerpadlem a následné zapojení hydromodulu již připojeným kabelem do zásuvky na 400 V. Tím se minimalizuje riziko chyb připojení a výrazně se zkracuje doba instalace.

Hydromodul

Dle stupně výbavy jsou dodávány 3 typy hydromodulů. Základním je Hydromodul Basic – je vybaven pouze čerpadlem a průtokoměrem. Tento hydromodul najde využití ve složitějších kotelnách, kde jsou ostatní prvky řešeny externími komponenty. Další stupeň výbavy je Hydromodul Medium – vybaven navíc průtokovým elektrokotlem o výkonu 6 kW. Tento hydromodul se zapojuje často v systému bez ohřevu TUV, nebo při zapojení kaskád. Nejvybavenější a nejpoužívanější je Hydromodul Full, který je vybaven jak elektrokotlem, tak třícestným ventilem pro ohřev TUV. Nejčastější využití nachází v kompaktních technických místnostech rodinných domů.
Kde koupit zařízení DEFRO Zobrazit mapu prodejních míst

Potřebujete poradit s výběrem zařízení?

Máte zájem o realizaci?

Nějaké další otázky?

Při hledání nového zdroje tepla se rozhodně vyplatí věnovat pozornost zařízením DEFRO. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné zařízení a jeho výkon. O montáž a spuštění se postarají proškolení profesionálové z naší sítě partnerů po celé České republice. Vám nezbude než se radovat z tepla domova a pohodlné obsluhy zařízení DEFRO.

Přejděte na ekologické a ekonomické řešení.

Nejlepší topidla na trhu

Objevte topná zařízení DEFRO. Důvěřujte značce, která dokonale porozuměla specifickým potřebám středoevropského klimatu. Výjimečná tepelná čerpadla, kotle na biomasu, plynové a elektrické kotle jsou výsledkem mnoha let zkušeností na trhu. Navíc nabízíme tradiční řešení, jako jsou kotle na uhlí nebo dřevozplyňující kotle, přizpůsobené místním očekáváním a požadavkům. Vyberte si řešení, které se nejlépe hodí k vám domů. A pak už si jen užívejte teplo a pohodlí.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Servis po celé České republice
Nejlepší topidla na trhu
Důvěřujte profesionálnímu poradenství a zařízením vysoké kvality.

Rekuperace s poradenstvím zdarma

Rekuperační jednotky DEFRO si perfektně poradí s udržováním vysoké kvality vzduchu ve vašem domě. Díky pokročilé technologii a energetické účinnosti jednotky poskytují pohodlnou obsluhu a vytváří příjemné prostředí pro vaši rodinu, ale také dlouhodobě šetří náklady.

Vysoká kvalita
Nejlepší komponenty
Záruka
Kvalifikovaný servis